Twitter'da Paylaş
Facebook'ta Paylaş
info@pamukkaleorganizasyon.com
0532 207 50 02
Paylaş
Paylaş
0532 207 50 02

Bizimle iletişime geçmek için:  0532 207 50 02
Ana Sayfa Hakkımızda Programcılar İlahi Sanatçılarımız Sanatçı Kadromuz Galeri Dini Program Paketleri İletişim
Şeb-i Arus Organizasyonu
Twitter'da Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Şebi arus organizasyonu ülkemizde son yıllarda hemen hemen tüm illerde ve belediyeliklerde yapılmaktadır. Şebi arus organizasyonu diğer organizasyonlardan farklıdır. Farkı ise eğlence ve gösterişten ziyade bir zikirdir, yani sema zikri'dir. Bu yüzden düzenlenen şebi arus organizasyonu diğer organizasyonlara göre daha titiz ve özverili olması gerekiyor. Bizler pamukkale organizasyon olara bir çok Şebi arus organizasyonu düzenledik ve düzenlemeye devam ediyoruz. Pekala şebi arus nedir, şeb-i nedir, arus nedir, ne demektir sorusuna gelince kısaca özetleyecek olursak şebi arus ne demektir...

icerikResimler/23618507_109494.jpg

Şebi Arus'un türkçesi düğün gecesi demektir. Farsça şeb gece demektir, Arapça ise arus düğün demektir yani Mevlevilikte Mevlânâ Celaleddin-i Rumi'nin vefat ettiği hakka kavuştuğu gecedir. Mevlana Celaleddin Rumi hazretleri bu geceyi allaha, rabbine, sevgiliye kavuşma gecesi olarak düşündüğü için düğün gecesi olarak adlandırmıştır. Hazreti mevlana'nın vefatı 17 aralık olduğu için her yıl 17 Aralık tarihindeki günlerde yapılan ve vuslat yıldönümü yani hakka kavuşma gecesidir. (düğün gecesi)

icerikResimler/23618507_42175.jpg

Bu gecenin anlam ve önemini bilen, idrak eden yetkililerimiz şebi arus mevlana hazretlerini anma törenleri düzenleyerek halkımızı "Şeb-i Arus" konusunda aydınlatmaktadır, bilgilendirmektedir. Sizlerde ilinizde veya ilçenizde yapmayı düşündüğünüz şebi arus organizasyonu için şuan en tecrübeli şebi arus organizasyonu düzenleyen web sitesindesiniz, şebi arus veya şebi arus organizasyonu hakkında daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişme geçin.
Şeb-i Arus Organizasyonu ile ilgili detaylı bilgi için bizimle iletişime geçin.
İletişim Kur / Teklif Al