Twitter'da Paylaş
Facebook'ta Paylaş
info@pamukkaleorganizasyon.com
0532 207 50 02
Paylaş
Paylaş
0532 207 50 02

Bizimle iletişime geçmek için:  0532 207 50 02
Ana Sayfa Hakkımızda Programcılar İlahi Sanatçılarımız Sanatçı Kadromuz Galeri Dini Program Paketleri İletişim
Mevlidi Nebi Organizasyonu
Twitter'da Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Mevlidi nebi etkinlikleri ülkemizde Türkiye Diyanet Vakfı tarafından 1989 yılından itibaren, diyanet işleri başkanlığının da verdiği destekle her yıl  nisan ayının ilk haftasında mevlidi nebi organizasyonu adı altında sadece Türkiye‘de kutlanmaya başlanmıştır. Peygamber Efendimiz (sav.) ‘in  doğumu 1989 yılında miladi takvime göre ilk defa mevlid kandiline (Rebiülevvel ayının 12 ‘si) denk gelmesiyle o sene mevlidi nebi olarak kutlanmıştır. Hicri takvime göre ise Peygamber Efendimizin (sav.) doğumu 571 yılında Rebiülevvel ayının 12 ‘sindedir. Bu güne kadar miladi takvime göre nisan ayının ilk haftasına göre kutlanan mevlidi nebi haftası diyanet işleri başkanlığının almış olduğu yeni bir kara ile 2017 yılından itibaren hicri takvime göre rebiülevvel ayının 12 ‘sinde mevlid kandilinde kutlanacaktır..

Sevgili Peygamberimize olan sevgimizi, bağlılığımızı daha da pekiştirmek için her yıl mevlidi nebi organizasyonları yapılmaktadır. Bu mevlidi nebi organizasyonlarında önemli olan Peygamber Efendimizi nasıl andığımızdır. Müslümanlar olarak nasıl bir Peygambere sahip olduğumuzu bilerek tüm dünyada ses getirecek "nasıl bir sevgiymiş" dedirtecek organizasyonlara imza atmalıyız. Mevlidi nebi organizasyonunu yapmış olmak için yapmamalıyız. Davetli olarak katıldığımız bazı mevlidi nebi ornanizasyonlarında ses sistemindeki, ışık sistemindeki eksiklikleri ve en önemlisi maneviyattaki eksikleri görünce üzülmemek elde olmuyor. Bu nedenle mevlidi nebi organizasyonlarımızı maneviyat yoğunluklu içeriği dopdolu organizasyonlar olmalıdır.

 

Mevlidi nebi organizasyonlarımızda Peygamberimizi anlamak için Peygamber Efendimiz ‘in hayatı anlatılmaktadır. Peygamber Efendimizin doğumunun anlatıldığı mevlid–i şerifler büyük bir saygıyla okunur. Kuran-ı Kerim tilavetleri, salavatlar, konuşmacılarımızın güzel sohbetleriye, birbirinden değerli ilahicilerimizin ilahileri eşliğinde manevi bir atmosferle Peygamberimizin ümmeti olarak O’na layık şekilde O’nu siz değerli misafirlerimizle birlikte anıyoruz. İçeriği dopdolu, maneviyat yüklü mevlidi nebi organizasyonları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Mevlidi Nebi Organizasyonu ile ilgili detaylı bilgi için bizimle iletişime geçin.
İletişim Kur / Teklif Al