Twitter'da Paylaş
Facebook'ta Paylaş
info@pamukkaleorganizasyon.com
0532 207 50 02
Paylaş
Paylaş
0532 207 50 02

Bizimle iletişime geçmek için:  0532 207 50 02
Ana Sayfa Hakkımızda Programcılar İlahi Sanatçılarımız Sanatçı Kadromuz Galeri Dini Program Paketleri İletişim
Mekkenin Fethi Organizasyonu
Twitter'da Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Hz. Muhammed (sav) 31 Aralık 630 yılında Mekke'yi fethetmek için ashabıyla beraber hazırlıklara başlamıştır. Peygamber Efendimiz Mekke'ye Fetih suresini okuyarak girmiştir. Ordusuna "sizlere dokunulmadıkça; hiç kimseye dokunmayacaksınız, kimseyi öldürmeyeceksiniz" emrini vermiştir. 11 Ocak 630 yılında Peygamber Efendimiz komutasındaki 10.000 kişilik orduyla kutlu şehir Mekke fethedilmiştir.

icerikResimler/23618507_49017.jpg

Mekke'nin fethinin Müslümanlar için yeri ve önemi çok ayrıdır. Mekke tevhidin yayıldığı şehirdir. Müslümanların kıblesinin olduğu mübarek beldedir. Mekke gözümüzün nuru, gönlümüzün güneşidir. Mekke kabemizi kucaklayan şehirdir. Peygamberimizin, dört halifemizin, sahabenin yaşamış olduğu, buram buram islamiyet kokan şehirdir.

Mekke'nin fethi organizasyonlarınında amaç Mekke'nin İslamiyetin doğuşundaki, yayılışındaki önemini anlatmak olmalıdır. Peygamberimizin, içerisinde mübarek mabedin olduğu mübarek şehre verdiği değeri anlamak olmalıdır.

icerikResimler/23618507_84636.jpg

Mekke'nin fethi organizasyonlarında, Mekke'nin fethini mana aleminde yaşamak ve yaşatmak gerekir. Bu organizasyonlarda Peygamberimizin ashabıyla beraber bir avuç müslümanın İslami yayabilmek için Mekke‘den Medine'ye hicret etmek zorunda bırakılmasını ve bu bir avuç müslümanın 10 yıl sonra sayıca kalabalıkla  Mekke'yi fethederek müşriklerin elinden nasıl kurtardığını anlatmalıyız. Mekke‘nin fethi organizasyonunu maneviyat dolu bir ortamda, kusursuz bir sahneyle, mükemmel bir ses sistemiyle, gözlerinizi alamayacağınız bir ışık sistemiyle, fetih marşlarıyla içeriği dopdolu bir programla anmak isterseniz biz buradayız. Mekke'nin fethi organizasyonlarında 1400 yıl öncesine bir yolculuk yapmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz .
Mekkenin Fethi Organizasyonu ile ilgili detaylı bilgi için bizimle iletişime geçin.
İletişim Kur / Teklif Al